Aktualności 2010:

 

12-12-2010
XVI Międzynarodowe zawody halowe w wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie pietro wspinalni o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa
10 grudnia 2010 roku w Chorzowie odbyły sie XVI Międzynarodowe zawody halowe w wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie pietro wspinalni o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa. W zawodach udział wzięło 90 zawodników w tym również strażacy z Czech i Wegier.

10 grudnia 2010 roku w Chorzowie odbyły sie XVI Międzynarodowe zawody halowe w wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie pietro wspinalni o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa. W zawodach udział wzięło 90 zawodników w tym również strażacy z Czech i Wegier. Niestety Chorzów okazał się  bardzo pechowych dla Mirosława Cyrsona obecnie najlepszego zawodnika w kraju. Na końcu treningu poprzedzającego starty uległ on poważnej kontuzji prawej dłoni. Po konsultacji z chirurgiem diagnozął było pękniecie kości. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wznowienia treningów. Po pierwszej kolejce miłym zaskoczeniem było bardzo wysokie  drugie miejsce Krystiana Masalskiego z woj. Warmińsko- Mazurskiego ex aequo z Tobiaszem Klamą z woj. Opolskiego z takim samym czasem. Od pierwszego startu bardzo wysoko postawił poprzeczkę reprezentan Czech Karel Ryl i jako jedyny zawodnik przełamał bariere 15 sekund. Druga kolejka pokazała że borykający się z kontuzjami kegosłupa obecny rekordzista Polski w drabinie hakowej Artur Tokarczyk  woj. Kujawsko- Pomorskie jest w dalszym ciągu bardzo groźnym rywalem i wśród krajowych zawodników zajął wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Z udanego występu swoich zawodników może być zadowolony trener Marcin Warcaba woj. Warmińsko- Mazurskie, gdyż aż czterech jego zawodników zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce. Na wyróżnienie zasługują również Wojciech Melnik z czasem 15,90 zajał 5 miejsce wśród polaków jak i  najstarszy w całej stawce Jacek Kandybowicz który od wielu lat pokazuje młodym zawodnikom że jego doświadczenie jest bardzo duże co pozwala na osiąganie naprawde dobrych wyników.

 

 

 

Miejsce

 

 

Imię i nazwisko

Województwo

Czas

1

TOBIASZ KLAMA 

Opolskie 

 15,23

2

 KRYSTIAN MASALSKI

 Warmińsko-mazurskie

 15,23

3

 ARTUR TOKARCZYK

Kujawsko-pomorskie 

 15,42

4

 BARTŁOMIEJ SIEPIETOWSKI

 Małopolski

 15,87

5

 WOJCIECH MELNIK

Warmińsko-mazurskie 

 15,90

6

JACEK KANDYBOWICZ 

Warmińsko-mazurskie 

 15,92

7

 ARTUR SERAFIN

Warmińsko-mazurskie 

 15,97

8

 JACEK SIUPURZYŃSKI

Wielkopolskie 

 16,08

9

PIOTR PYTLOS 

 Pomorskie

 16,11

10

 MIROSŁAW STABLA

CSPSP Częstochowa 

 16,23

« wstecz