Aktualności 2010:

03-12-2010
V Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni 12-13.05.2010r
W dniach 12 - 13 maja odbył się V Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W pierwszym dniu zawodnicy rozpoczęli rywalizacje na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia PSP w Nisku. Po pierwszych zmaganiach podium zdominowali zawodnicy Z województwa Pomorskiego Mirosław Cyrson 14,57s i Krzysztof Ostapko 14,75s, pomiędzy którymi stanął obecny Mistrz i rekordzista Polski Artur Tokarczyk z czasem 14,65s.

Z województwa warmińsko-mazurskiego najwyżej uplasował się Artur Serafin z czasem 15,07s. Pomimo zapowiadanych opadów deszczu zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i bez rzadnych opóźnień nad czym czuwał trener kadry polski i zarazem sędzia główny Piotr Sokołowski.

Po zjedzeniu posiłku zawodnicy udali sie do Skarżyska-Kamiennej na kolejne starty.

Pomimo, iż zawodnicy byli juz po dwóch biegach i podróży z Niska do Skarżyska wyniki były jeszcze lepsze. Poraz kolejny najlepiej Mirosław Cyrson z bardzo dobrym czasem 14,35 przed Tobiaszem Klamą 14,70s i Arturem Tokarczykiem 14,73s. Zawodnik z wamii i mazur Artur Serafin również na ziemi skarżyskiej zają wysokie pięte miejsce. Po zakończeniu startów zawodnicy udali się do Puław na zasłużony odpoczynek i regeneracje przed kolejnym dniem.

W drugim dniu Puławy przywitały zawodników słodneczna pogodą. Dobra aura pozwoliła na osiągniecie bardzo dobrych wyników. Poraz kolejny Mirosław Cyrson nie dał szans innym zawodnikom i z czasem 14,32 wygrał rywalizacje. Tuż za nim uplasowali się Bartłomiej Siepietowski i Tobiasz klama obaj z czasem 14,36s uzyskujac jednocześnie swoje rekordy życiowe. Artur Serafin POraz kolejny pokazał że jest w czołówce i zajął piąte miejsce.

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy udali się do KOzienic na ostatnie zawody i podsumowanie całego Turnieju. Jak co roku Kozienice gosiciły zawodników na pieknym obiekcie tamtejszego klubu sportowego. Tutaj niespodziewanie acz kolwiek zasłużenie wygrał Krzysztof Ostapko 14,86s przed Norbertem Niedzielskim 14,90 i Krystianem Masalskim 14,97. DObrym wynikiem Krzysztof zapewnił sobie czwarte miejsce w klasyfikacje generalnej. Cały turniej wygrał oczywiście zwycięzca poprzednich trzech zawodów Mirosław Curson przed Bartłomiejem Siepietowskim, Arturem Tokarczykiem, Krzysztofem Ostapko i Arturem Serafinem.